Witamina D w trakcie ciąży

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy witamin

W naszej diecie szczególnie ważne są witaminy, jak również białka, minerały, czy też znienawidzone przez nas tłuszcze i węglowodany, warto jednak wspomnieć, że wśród wszystkich tych witamin i minerałów jest taka, którą nie tyle znajduje się w rożnych produktach, ale daje nam ją słońce. Jest to oczywiście witamina D, która jest ważna dla zdrowia matki i dziecka, a jej głównym źródłem jest słońce, ale także ryby i kilka innych składników.

Ważne jest jednak to, że to nasze pięknie świecące słońce zapewnia nam odpowiednią dawkę witaminy D, ale nie zawsze świeci słońce, czasem nasz tryb życia jest taki, a nie inny i zaczynamy cierpieć z powodu niedoboru witaminy D, kolejna kwestia to także dieta, dlatego musimy wiedzieć, że nasze zapotrzebowanie na witaminę D jest naprawdę spore, tym bardziej w ciąży.

baby

Dzieci, dzieci, dzieci…

Kolejna kwestia dotyczy tego, że również dzieci cierpią z powodu niedoboru tej witaminy, aczkolwiek dla rodziców jest to ważne i częściej zwracają na to uwagę. Tutaj pojawia się bardzo ciekawy portal, który podaje nam wiele interesujących informacji na ten temat. Na stronie internetowej sloncewpigulce znajdziemy przydatne informacje na ten temat i dowiemy się, że problem niedoboru witaminy D w organizmie dotyczy coraz większej liczby osób. Niestety wciąż lekceważymy ten problem sądząc, że w rzeczywistość nie ma to takiego znaczenia, bo witamina D nie jest tak ważna jak witamina A, czy C, jak również B, których niedobór może być śmiertelny. Musimy jednak wiedzieć, że to witamina D odpowiada za stan naszych dziąsłem, czy też mięśni i kości, jeśli chcemy być zdrowi jest ona bardzo ważna. Skoro dbamy tak o zdrowie naszych dzieci, powinniśmy też zadbać o nasze własne, nie lekceważmy objawów, które się pojawiają, nie możemy być ślepi na nasze problemy. Jeśli chcemy być zdrowie musimy zwracać uwagę na witaminy, szczególnie witaminę D. Oczywiście wszystkie inne witaminy też są bardzo istotne dla naszego zdrowia, ale nie patrzmy na to podkontem, że jedne są ważniejsze, a drugie mniej.

Na temat stosowania witaminy D w trakcie ciąży można zdobyć więcej informacji pod adresem http://www.sloncewpigulce.pl/suplementacja/witamina-d-w-ciazy