Osiągnięcie białego uśmiechu nie jest sprawą łatwą

Chęć wyglądania jak amerykańskie gwiazdy show biznesu doprowadziła do czasem nawet przesadzonego dbania o wygląd. Nie myślimy o tym, że te gwiazdy mają na sobie tony makijażu, a ich zdjęcia na okładkach są przerabiane, tak że czasem aż ciężko poznać kto to jest w rzeczywistości. Niektóre fobie związane z wyglądem są jednak dobre. Przykładem tego może być dbanie o śnieżnobiały uśmiech, który jest nieodłącznym elementem gwiazdorskich okładek. Wybielanie zębów jest bardzo dobrą metodą poprawy wyglądu, ponieważ piękny uśmiech zdecydowanie poprawia pewność siebie i zwraca uwagę. Na rynku jest wiele metod, które skutecznie poprawią kolor uzębienia. Jedne metody są bardziej skuteczne a inne mniej

Wybielanie zębów przy użyciu pasty

Jest wiele metod wybielania zębów i teraz przedstawię kilka z nich. Na początek najrozsądniej będzie udać się do stomatologa, który usunie kamień nazębny, jeśli będzie taka potrzeba to wymieni plomby i sprawdzi ogólny stan uzębienia. Bardzo możliwe, że po takim zabiegu zobaczymy bielsze zęby. Najpopularniejsza jest pasta wybielająca zęby. To tania i skuteczna metoda, jednak nie powinno się jej stosować przez długi okres, ponieważ może zniszczyć płytkę nazębną. Swoją popularność pasty zawdzięczają cenie, zaczynającej się już od kilku złotych. Kolejną metodą, która zyskała dużą popularność są paski, lakiery i żele wybielające. Te sposoby przynoszą efekt lepszy od pasty wybielającej a ich cena w dalszym ciągu nie jest wysoka. Zabiegi takie można wykonać w domu, bez pomocy specjalisty.

Zabiegi wybielania u specjalisty

Dużo skuteczniejszą metodą jest specjalna nakładka wykonana u specjalisty. Po zrobieniu odcisku zębów wykonuje się idealnie dopasowaną nakładkę, którą wypełnia się żelem o większym stężeniu niż te kupione w sklepie. Nakładkę robi specjalista lecz samo wybielanie również robimy w domu. Najskuteczniejszą metodą jest wykonanie licówek, które przykleja się do zębów. Ich kolor możemy sobie sami wybrać tylko nie należy przesadzać z ich bielą, ponieważ nie zawsze idealnie białe zęby wyglądają naturalnie. Stomatolog może także przeprowadzić zabieg naświetlania. To skuteczna i szybka metoda, jednak jest już naprawdę droga.