Kiedy ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego i trzeba zrezygnować z jego wybielania

W sytuacji niezadowalającej barwy własnego uzębienia, opłaca się skorzystać z porady specjalisty w Łodzi i spróbować wybielania zębów u dentysty.

Nasze zęby, żeby były zdrowe powinny być stosownie czyszczone. Dbałość o zęby i dziąsła jest niezwykle ważne, nie tylko ze względu na estetykę, ale również na wszelkie choroby związane z nieleczonymi zębami, i z dużymi ubytkami. Niestety im jesteśmy starsi tym trudniej jest utrzymać je w dobrej kondycji, jak również trudno jest zadbać o ich komplet. W takiej sytuacji często potrzebna jest interwencja chirurga.

Chirurgia stomatologiczna jest szansą, ale w ostateczności. Dlatego też tak ważne są regularne wizyty u stomatologa, usuwanie kamienia i osadu nazębnego, leczenie kanałowe zębów za w czasu, zanim jeszcze poważniej zaatakuje je próchnica, lub jest dość zaawansowana, gdzie nie uda się zrobić nic innego, jak wypełnienie kanału i usunięcie nerwów.

Kwalifikacja pacjentów do leczenia kanałowego

W przypadku, jeśli nie da się w inny sposób wyleczyć zęba, chociażby ze względu na dużą próchnicę, należy zdecydować się na leczenie kanałowe, które w takich przypadkach jest zawsze oferowane przez dentystę.

Leczenie kanałowe nie należy do przyjemnych zabiegów stomatologicznych, przynajmniej tak było do niedawna. Jednak jest to lepsza opcja od chirurgii. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się poważniejszymi problemami. W tej chwili cały proces przebiega mniej boleśnie, a to za sprawa lepszej jakości materiałów, jak również technik stomatologicznych.

Oczywiście oczyszczenie kanałów w leczeniu kanałowym jest najtrudniejszą sprawą dla pacjentów, jednak jest to etap do przetrzymania. Jeśli przeżyjemy oczyszczanie kanałów reszta pójdzie już jak po maśle.

Jeśli nie kwalifikujemy się do leczenia kanałowego? Czy możemy zastosować wybielanie?

dentW takiej sytuacji, jeśli ząb jest na tyle zniszczony, ze nawet leczenie kanałowe nie pomoże można skorzystać z opcji założenia koronki, albo wstawienia implantu. W zależności od preferencji, jak również tego na co, będzie nas stać. Po przyjęciu się implantu taki ząb powinien nam wystarczyć do końca życia, oczywiście jeśli będziemy o niego dbać należycie. Tak samo koronka powinna być zabiegiem długotrwałym, jednak musi być odpowiednio dopasowana do pacjenta, i dobrze oszlifowana, żeby nie zawadzała o inne zęby.

Dla lepszej stabilności koronki bardzo często stomatolodzy wykorzystują wkręty przewiercane do zęba, na których mocowana jest właśnie koronka.

Kiedy można wybielać zęby?

Stomatologiczne wybielanie zębów nie można stosować zawsze. Z pewnością w okresie leczenia zębów czy też podczas działań chirurgicznych, nie powinno się rozpoczynać prac związanych z estetyką uzębienia.