przed-badaniem-u-ginekologa

Ginekolog – skutecznie pomaga dbać o zdrowie kobiet

Kobiety nierzadko borykają się z różnego rodzaju przypadłościami związanymi z układem płciowym. Jako że, są to kwestie niezwykle dla nich wstydliwe, ważne jest to, aby każda z Pań posiadała swojego zaufanego lekarza. Ginekolog to specjalista w tej dziedzinie, który zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, a także leczeniem chorób układu rodnego. To osoba, która posiada rozległą, specjalistyczną wiedzę w tym zakresie i na której pomoc zawsze możemy liczyć. Ginekologia jako dziedzina medycyny, zajmująca się tak zwanymi „kobiecymi sprawami”, współcześnie jest niezwykle rozwiniętą dziedziną nauki, udostępniającą liczne, nowatorskie metody zarówno przeprowadzania badań, jak i samego leczenia.

Profilaktyka w ginekologii

ginekologia-porod

Jak wspomniano wyżej, ważna jest profilaktyka. Każdy ginekolog zna budowę anatomiczną kobiety, zatem poprzez podstawowe badania jest w stanie stwierdzić czy wszystko jest w porządku. Czasem zdarzają się niegroźne dla zdrowia odstępstwa od normy, na przykład w postaci tyłozgięcia macicy czy powiększonego jajnika. Takie sytuacje wymagają monitorowania, aczkolwiek same w sobie zazwyczaj nie powodują poważniejszych dolegliwości i nie wymagają specjalistycznego leczenia. Ginekolog pomaga kobietom rozwiązywać różnego rodzaju problemy związane z zaburzenia miesiączkowania, stanami zapalnymi pochwy, ale także wdraża stosowanie antykoncepcji i zajmuje się leczeniem niepłodności.

W pewnym momencie w ciele kobiety powstaje zalążek nowego życia. Ciąża, poród i połóg to również elementy ściśle związane z ginekologią. Dlatego warto wybrać dobrego, polecanego lekarza, z sukcesami na swoim koncie, gdyż w sytuacji ciąży czujemy się odpowiedzialni już nie tylko wyłącznie za swoje zdrowie, ale także za zdrowie i życie rozwijającego się w nas człowieka. Ginekolog pomaga przejść przez ten okres monitorując stan dziecka i podejmując wszelkie działania mające na celu pomyślne i terminowe rozwiązanie ciąży.

Do podstawowych badań ginekologicznych należą: badanie palpacyjne, ultrasonograficzne oraz cytologia. Takich badań można spodziewać się podczas każdej wizyty u ginekologa: https://salvemedica.pl/ginekologia