kobieta potrzebująca witamin

Dlaczego należy uwzględnić codzienną suplementację witaminą D?

Wartość witaminy słońca w codziennej diecie dorosłego człowieka jest duża i jednocześnie maksymalnie niedoceniana. Ludzie cierpiący na niedobór witaminy D ignorują nawet najpoważniejsze problemy, do których zalicza się, chociażby ogromne osłabienie w niektórych przypadkach utożsamiane nawet z depresją. Warto zatem ocenić krok po kroku zapotrzebowanie na witaminę D, aby ograniczyć długoterminowe straty w organizmie.

Skala zapotrzebowania na witaminę D od dziecka do osoby starszej

Noworodek i dziecko potrzebuje witaminy D w zakresie od 400 do mniej więcej 1000 jm. Człowiek dorosły powinien zwiększyć dawkę dwukrotnie do około 2000 jm. Podczas suplementacji warto zwrócić uwagę na dawkę witaminy D. Niektóre tabletki posiadają skład w okolicach 10 000 jm ze względu na dostępność witaminy D w branży farmaceutycznej. Należy takie tabletki rozbijać, aby nie narazić się na szybkie przedawkowanie z dużymi, negatywnymi konsekwencjami. Zaleca się osobom dorosłym prowadzenie suplementacji witaminą D około osiem miesięcy w roku, do czerwca. Latem wystarczy spędzać czas na słońcu, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Ludzie starsi natomiast mimo dużych dawek witaminy d w postaci słońca powinni i tak korzystać w dalszym ciągu z tabletek, płynów, cukierków, itp. Zapotrzebowanie na witaminę D wzrasta zatem wraz z wiekiem człowieka. Akurat suplementacja preparatami witaminowymi jest współcześnie niezwykle tania i z drugiej strony mocno pomijana. Każdą suplementację zaczynaj od badań krwi. Dzięki temu nabierzesz pewności o właściwym, prozdrowotnym postępowaniu. W ten sposób również sobie nie zaszkodzisz długoterminowo.

Dieta nie daje niestety właściwych wyników podczas walki z niedoborem

Witamina słońca, czyli witamina D jest dość problematyczna do suplementacji. Nawet po skonstruowaniu świetnej diety grozi ci niedobór ze względu na ograniczone wchłanianie tej witaminy z pokarmów wysokiej jakości. Niestety ocenia się, że w Polsce ponad osiemdziesiąt procent populacji nie dostarcza witaminy D na właściwym poziomie.