Czy powinno się robić USG stawów biodrowych u niemowląt w Łodzi?

usg stawów biodrowych u niemowlątDziecko po porodzie dalej jest narażone na liczne schorzenia oraz urazy, jakie można było nie wykryć podczas wstępnych badań w trakcie ciąży oraz tuż po porodzie. Jednym z takich schorzeń jest między innymi dysplazja stawów biodrowych. Dlatego też wykonuje się bezbolesne usg stawów biodrowych u niemowląt. posiada wiele szpitali dziecięcych, które świadczą powyższą usługę.

Dysplazja stawów biodrowych u niemowląt może mieć początek w kilku miejscach:

  • Z powodu małej ilości płynów w macicy matki podczas noszenia dziecka w łonie,
  • Z powodu złego ułożenia dziecka w samym łożysku,
  • Z powodu dziedziczenia tej choroby w rodzinie

USG stawów biodrowych u niemowląt jest szczególnie potrzebne u niemowląt dziewczynek, ponieważ są one genetycznie bardziej narażone na wszelakie tego rodzaju schorzenia. Dlatego właśnie wykonuje się je zazwyczaj w okresie do 6 tygodnia życia niemowlęcia. Zabieg USG stawów biodrowych u dzieci jest absolutnie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Jak wykonuje się USG stawów biodrowych u niemowląt w Łodzi?

Na badanie należy przygotować dziecko poprzez umycie jego bioder oraz upewnienie się, że nie posiada skaleczeń na skórze, które mogą go drażnić podczas nakładania żelu. Dziecko będzie musiało mieć ściągniętą pieluszkę, warto więc przed wejściem na USG stawów biodrowych u niemowląt upewnić się, że nie będą one zabrudzone.

Lekarz w ciemnym pokoju smaruje bioderka niemowlęcia żelem pomagającym w rozprowadzaniu się dźwięków, a następnie przesuwa po nich przetwornikiem wysyłającym wysokie fale dźwiękowe. Na ekranie monitora powstaje obraz budowy kości stawów biodrowych dziecka, który następnie jest podstawą do analizy USG stawów biodrowych u niemowląt. posiada dobre wyposażenie pod tym względem, jako że właśnie tutaj działa jeden z największych szpitali dziecięcych, jakim jest Centrum Zdrowia Matki Polki.

Podczas badania dziecko nie będzie odczuwało żadnego bólu, aczkolwiek bardzo możliwe, że będzie płakało z powodu chłodu żelu oraz niezrozumienia, co się dzieje. Dlatego na USG stawów biodrowych u niemowląt należy przyjść z nakarmionym oraz wyspanym dzieckiem. Dzięki temu znacznie łatwiej zniesie wszelkie problemy związane z płaczem dziecka.