skora-po-karboksyterapii

Cellulit

Cellulit (cellulitis), popularnie nazywany pomarańczową skórką, to przypadłość, która dotyka większość kobiet na całym świecie. jego bezpośrednią przyczynę stanowi zmiana poziomu hormonów, a zwłaszcza estrogenu. Usuwanie cellulitu i zapobieganie mu jest jednak możliwe. Istnieją na to skuteczne sposoby. Niektóre metody można wykonać samodzielnie w domu, inne wymagają pomocy specjalistów.
Cellulit powstaje w momencie, gdy tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozmieszczona w tkance podskórnej. Skóra staje się nierówna, chropowata i pofałdowana. Cellulit zwykle pojawia się na udach, biodrach i pośladkach. Rzadziej występuje na ramionach, brzuchu i w okolicach piersi. Jego rozwojowi sprzyja także niehigieniczny tryb życia – brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, otyłość. Niewskazane są również stres oraz zbyt długie i gorące kąpiele.

Jak przeciwdziałać celluitowi ?

przed-i-po-karboksyterapii

Istnieje kilka sposobów przeciwdziałania cellulitowi. Wiele z nich jest niestety dość drogich, dotyczy to zabiegów, które przeprowadzane są w gabinetach kosmetycznych. Zalicza się do nich m.in. drenaż limfatyczny (masaż uciskowy), który jest jednym z najpopularniejszych na ryku kosmetycznym tego typu zabiegów oraz mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte cellulitem określonych lekarstw. Także i ta metoda zyskuje na popularności. Często stosowana jest także liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej. Jednak jest to zabieg już bardzo inwazyjny.

Tańszymi metodami walki z cellulitem są p. kosmetyki, masaże oraz odpowiednie ćwiczenia. Pomocna może być także dieta, która eliminuje ze spożycia potrawy tłuste i smażone na głębokim oleju (zakazane są różnego typu fast-foody). Należy natomiast spożywać więcej błonnika, owoców oraz warzyw. Aplikacja kosmetyków powinna być połączona z preparatami doustnymi. Można również stosować domowe metody walki z cellulitem. Zalicza się do nich peeling kawowy, picie w dużych ilościach czerwonej i zielonej herbaty. Warto także stosować naprzemienne zimne i gorące prysznice i przykładać do newralgicznych miejsc kostki lodu.