Wyspa Skiathos – Idealne miejsce na wakacje w Grecji

Decydując się na wakacje w Grecji, coraz więcej osób szuka mniej znanych, ale jednocześnie malowniczych wysp, które pozwolą na spokojny wypoczynek z dala od największych i gwarnych kurortów. Jedną z takich wysp jest Skiathos, która jest wprost stworzona do letniego wypoczynku. Malownicze plaże, możliwość poznania ciekawej kultury i kosztowania regionalnych potraw – to wszystko czeka na Ciebie na Skiathos.

Skiathos – najważniejsze informacje o wyspie

Większość osób wybierających się do Grecji na wakacje decyduje się na pobyt w jej części kontynentalnej lub wybiera jedną z większych wysp Morza Jońskiego. Jednak warto zwrócić się również w stronę Morza Egejskiego i położonych nam rozlicznych wysepek, które oferują spokojny wypoczynek. Przykładem jest wspomniana już wyspa Skiathos, która wymieniana jest jako jedna z najmniejszych wysp należących do Grecji. Charakteryzuje się ciekawą zabudową oraz dużą ilością zieleni. Na wyspie jest sporo lasów piniowych, które dodają jej niesamowitego uroku. Na całej Skiathos znajduje się ponad 60 plaż, z czego część skrytych jest w zacisznych zatoczkach. Plaże są piaszczyste, a przybrzeżne wody spokojne. Idealne miejsce dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby spędzające wakacje z małymi dziećmi, miłośnicy sportów wodnych, a także pary szukające miejsca idealnego na romantyczną schadzkę.

Wyspa Skianthos zyskała na popularności po premierze musicalu Mamma mia!, w którym zagrali między innymi Meryl Streep, Pierce Brosnan i Colin Firth.

Co warto zobaczyć na Skianthos?

Większość osób wybiera wakacje na Skianthos z uwagi na malownicze widoki, które zapierają dech w piersiach. Jednak i miłośnicy zwiedzania znajdą tutaj coś dla siebie. Warto wybrać się do większych miasteczek o charakterystycznej dla tego regionu zabudowie. Praktycznie w każdym miasteczku znajdują się klimatyczne kafejki i restauracje, w których można skosztować regionalnych przysmaków. Do najciekawszych miejscowości zaliczane są takie miasteczka jak: Skianthos i Koukounares.

Największą atrakcją turystyczną wyspy jest klasztor Evangelistria. Będąc na Skianthos warto poszukać także śladów jednego z najsłynniejszych greckich poetów Aleksandrosa Papadiamentisa, który urodził się na wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *