Wakacje w Polsce – najciekawsze miejsca

Urlop wcale nie musi wiązać się z wydawaniem mnóstwa pieniędzy i wyjazdami zagranicę. Wakacje można spędzić w Polsce – nasz kraj ma bowiem wiele ciekawych miejsc do zaoferowania. Gdzie warto się wybrać na letni wypoczynek?

A może Puławy?

Puławy to region, w którym położone jest jedno z najbardziej urokliwych polskich miast – Kazimierz Dolny. Leży ono nad Wisłą, zachwyca malowniczymi uliczkami, pięknym rynkiem oraz lcWakacje w polsceznymi wąwozami. Okolice Kazimierza również mają wiele do zaoferowania turystom. Nieopodal położony jest Nałęczów, w którym możemy odwiedzić park zdrojowy, chatę Stefana Żeromskiego, czy zabytkowe wille, należące niegdyś do polskiej śmietanki towarzyskiej, bywającej w tamtych okolicach. Same Puławy są również interesującym miastem, w którym mieści się piękny zespół pałacowo – parkowy.

Świętokrzyskie – warto?

Świętokrzyskie to nieco zapomniany turystycznie region Polski. Całkiem niesłusznie, ponieważ można tam zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc i naprawdę odpocząć na łonie natury. Jaskinia „Raj”, ruiny zamku w Chęcinach, malowniczy Sandomierz, kielecki amfiteatr „Kadzielnia”, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni czy Góry Świętokrzyskie, to tylko niektóre atrakcje województwa Świętokrzyskiego. Stosunkowo mała popularność regionu wśród turystów sprawia, że podróżuje się po nim jeszcze przyjemniej – nie spotkamy tu ogromnych tłumów i zgiełku.

Pustynia w Polsce?

Choć niemal każdy o niej słyszał tylko nielicznie tam byli. Pustynia Błędowska to największa pustynia w Europie położona między Wyżyną Olkuską a Wyżyną Śląską. Co istotne, pod względem klimatycznym obszar ten nie zalicza się do pustyni, więc podczas podróży po tym miejscu nie musimy obawiać się tropikalnych upałów. Pustynia Błędowska i jej okolice to tereny idealne do pieszych wędrówek oraz jazdy konnej. Spodoba się tam zwłaszcza wielbicielom aktywnego wypoczynku.

A może wakacje w mieście?

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych turystycznie polskich miast. Można wybrać się tam nie tylko na chwilę, ale również na wakacyjną wycieczkę. Do dyspozycji turystów jest m.in. największe zoo w Polsce, kolejka gondolowa, Afrykarium, park wodny, piękne parki, urokliwy rynek z zabytkową zabudową i… mnóstwo mostów. Ponadto nieopodal Wrocławia położone są Góry Stołowe, więc wszyscy fani aktywnego wypoczynku, którym znudziły się wakacje w mieście mogą postawić na piesze wędrówki i podziwianie pięknych widoków.

Wakacje na Helu?

Hel to jedno z najpiękniejszych nadmorskich miasteczek w kraju. Szerokie i czyste plaże, otaczające je sosnowe lasy, fokarium, latarnia morska dostępna dla turystów i liczne atrakcje dla wielbicieli Rybołówstwa – to wszystko znajdziemy na Helu. To bardzo przyjazne turystom miasto, posiada liczne ścieżki do wycieczek pieszych lub rowerowych. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć jeszczeWakacje na Helu? więcej możemy wybrać się do położonej obok Jastarni lub Jastrzębiej Góry. Dalsze wycieczki również są możliwe. Z Helu możemy dopłynąć statkiem do Trójmiasta.

W celu wybrania celu podróży warto zdecydowany się na jedno z zaufanych biur np. KupWakacje.pl dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji podczas wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *