Transport FTL – czym jest?

Transport towarów odgrywa bardzo ważną rolę w światowej gospodarce i jest niezwykle istotny dla działalności firm przemysłowych oraz usługowych reprezentujących różne branże. Istnieje wiele typów transportu posiadających swoje istotne cechy, nad którymi warto się zastanowić przed wybraniem konkretnej usługi transportowej. Przykładem jednej z popularniejszych usług jest transport FTL.

Wielu odbiorców jest zainteresowanych kupnem hurtowych ilości różnych towarów. W związku z tym są w stanie zamawiać dostawy, które obejmują więcej niż jedną ciężarówkę załadowaną po brzegi produktami, surowcami, częściami zamiennymi, produktami żywnościowymi, itp. W przypadku takich zamówień bardzo wygodną sprawą jest wspomniany wcześniej transport FTL.

Na czym polega transport w trybie FTL?

Wiele firm zajmujących się przewozem różnych towarów oferuje profesjonalny transport FTL. Litery FTL są skrótem od angielskiej nazwy „full truck load” lub „full trailer load”. Innymi słowy taka forma transportu oznacza przewóz towaru cała ciężarówką. W języku polskim takie określenie jest zamiennie stosowane z określeniem „transport całopojazdowy” oraz „ładunek kompletny”.

Klienci bardzo cenią sobie takie formy transportu, szczególnie w przypadku zamawiania hurtowych ilości towarów. Mają bowiem pewność, że pojazd lub pojazdy, które przyjadą do firmy będą załadowane produktami przeznaczonymi tylko dla niej. Można więc zaoszczędzić sporo czasu i pracy.

Korzyści związane z transportem FTL

Korzyści, jakie niesie ze sobą transport FTL są dostrzegane nie tylko przez zamawiających, ale również przez firmy transportowe i ich pracowników. Wielu kierowców preferuje takie ładunki ze względu na brak konieczności odwiedzania wielu miejsc i częstych przeładunków. Firma transportowa z kolei nie musi tracić czasu na czynności związane z awizacją, fakturowaniem czy też oczekiwaniem w wielu miejscach na rozładunek i przeładunek. Dla kierowcy wygodny jest nie tylko brak oczekiwania, ale również mniejsza ilość pracy związana z rozładunkiem i zabezpieczaniem towaru. Dla zleceniodawcy transport FTL stanowi najszybszą metodę transportu towaru do odbiorcy bez niepotrzebnych przeładunków.

Gdzie szukać firm oferujących transport FTL?

Ze względu na wspomniane wyżej korzyści, wiele firm posiada w swojej ofercie usługi transportowe FTL, które są wygodne zarówno dla nich, jak również zleceniodawców i odbiorców końcowych. Kompletny załadunek eliminuje możliwość „dorzucenia” innego towaru do pojazdu i oszczędza sporo czasu oraz pracy.

W związku z powyższym, na terenie Polski działa bardzo wiele firm oferujących wspomniany wyżej transport FTL w wersji krajowej oraz międzynarodowej. Ich znalezienie nie powinno stanowić dla nikogo problemu, ponieważ reklamują się w prasie i innych mediach. Dodatkowym atutem jest to, że sporo firm zajmujących się usługami transportowymi FTL umieszcza informacje na temat swoich ofert w Internecie. Znalezienie stron internetowych takich usługodawców transportowych nie jest trudne nawet dla początkujących użytkowników sieci globalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *