Stolica Czarnogóry. Co warto tam zwiedzić?

Stolica Czarnogóry. Co warto tam zwiedzić?

Pomimo tego, że Czarnogóra uchodzi za jedno z najbardziej niedocenionych miejsc, coraz więcej turystów odwiedza Perłę Adriatyku i korzysta z atrakcji dostępnych w Podgoricy. A po obejrzeniu zabytków i zakończeniu spaceru wąskimi uliczkami stolicy, szukają chwili wytchnienia w luksusowym hotelu Villa Laguna.

Czarnogóra – raj dla turystów

Przyjeżdżają tu głównie wielbiciele pięknych krajobrazów, którzy na długo pozostają pod wrażeniem monumentalnych masywów górskich, płynnie przechodzących w rozległe, granatowe płaszczyzny wody. To niewielkie państwo słynie również z bujnej roślinności oraz zabytków architektonicznych, z których duża część znajduje się w sercu Czarnogóry – Podgoricy. Turyści zwykle zaczynają jej zwiedzanie od spaceru po Starówce i oglądania dawnej twierdzy Medun, nieopodal której funkcjonuje muzeum Marko Miljanva. Miłośnicy sztuki tłumnie odwiedzają Czarnogórski Teatr Narodowy, natomiast pasjonaci historii oraz etnografii z uwagą oglądają ekspozycję Muzeum Miasta Podgoricy. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych tego miasta jest słynna wieża zegarowa Sahat Kulla, która zdobi stolicę od XVI wieku, a obecnie zachęca podróżnych do robienia sobie zdjęć na tle zabytku. Nieopodal wieży zbudowanej przez Turków widać zarys dwunastowiecznych ruin grodu Ribnica, a nieco dalej wzgórze zwieńczone murami cerkwi św. Jerzego. Po wejściu na jego szczyt można zobaczyć panoramę całej Podgoricy.

Czas na relaks

Gdy zwiedzanie stołecznych zabytków dobiegnie końca, turyści chętnie odpoczywają na brzegu rzeki Moracy, która przepływa przez ścisłe centrum. Oprócz niej w sercu Czarnogóry płynie jeszcze pięć innych rzek, które przykuwają wzrok widokiem malowniczych zakoli. Po chwili relaksu przybysze stęsknieni zakupowych szaleństw odwiedzają Plac Republiki, przy którym znajduje się okazała fontanna. Wokół placu znajdują się natomiast sklepy renomowanych firm, które pełnią rolę ekskluzywnej wizytówki stolicy.

Po dniu pełnym wrażeń turyści udają się na odpoczynek w jednym z luksusowych hoteli tj. Villa Laguna, gdzie do ich dyspozycji jest taras, malowniczy ogród i odkryty basen. Z myślą o dzieciach wydzielono tu także specjalną strefę z brodzikiem, a dla przybyszów spragnionych słońca przygotowano leżaki i komfortowe miejsca na tarasie słonecznym.

Stolica Czarnogóry to miasto atrakcyjne zarówno dla miłośników natury, jak i pasjonatów zwiedzania. To także wymarzone miejsce wypoczynku dla wszystkich osób spragnionych relaksu, które chcą wraz z rodziną popływać w basenie lub powylegiwać się beztrosko w gorących promieniach słońca na tarasie hotelu Villa Laguna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *