Jaki sklep rowerowy wybrać?

Kupno nowego roweru to nie lada wyzwanie. Nawet jeżeli jesteśmy zdecydowani jaki rodzaj roweru nas interesuje to nadal pozostaje gdzie go kupić. W promocyjnej cenie w pobliskim hipermarkecie czy może w specjalistycznym sklepie rowerowym dla profesjonalistów?

Czy tanie jest tanie?

Już gdzieś od połowy marca witryny sklepowe kuszą nas wiosennymi promocjami, odzież, obuwie oraz sprzęt sportowy. Jednocześnie zaczynamy odczuwać chęć wyrwania się za miasto do lasu na dłuższy spacer lub jazdę rowerem. Po przekonaniu samego siebie, że jednak nowy rower jest nam potrzebny musimy dokonać wyrobu, który sklep rowerowy wybrać? Kuszące promocje w hipermarketach z dużo tańszymi rowerami powodują, że trudno jest się zdecydować ile pieniędzy w ostateczności wydać. Rowery w hipermarketach wyglądają estetycznie i profesjonalnie złożone, jednak analizując poszczególne części składowe takie jak hamulce, mostek, korba czy środek suportu to zlepek różnych niekoniecznie znanych marek. Przy korzystaniu z takiej promocji może się okazać, że już po sezonie rowerowym będziemy musieli odwiedzić sklep rowerowy z częściami do wymiany. Mając już doświadczenie i pewną wiedzę, kupimy już części rozpoznawalnych firm, a wartość naszego hipermarketowego roweru z pewnością wzroście.

Sklep rowerowy
Sklep rowerowy

A może jednak posłuchać doradcy

Wraz ze wzrostem zainteresowania uprawiania różnych sportów przez amatorów, wzrosła liczna sklepów ze sprzętem sportowym, odzieżą oraz akcesoriami. Również w takich sklepach powstały działy rowerowe, w których możemy kupić nasz upragniony jednoślad. Z pewnością nie jest to nadal profesjonalny sklep rowerowy, ale przy najmniej jego namiastka. Zawsze jeden lub więcej pracowników jest oddelegowanych do takiego działu i z pewnością doradzą , który rower kupić i na co szczególnie zwrócić uwagę. Jak już wybierzemy swój upragniony rower, możemy zwrócić się o pomoc przy ewentualnych regulacjach całego osprzętu. Z tego typu obsługą z pewnością spotkamy się w profesjonalnym sklepie rowerowym. Przy czym profesjonalny należy rozumieć, zajmujący się sprzedażą tylko rowerów i akcesoriami, a nie sklep dla kolarzy zawodowych. W takim sklepie z pewnością możemy zapytać o każdy szczegół, część z której jest zbudowany nasz rower. Rozmiar, żywotność czy też możliwość wymiany na inną, takie pytania nie powinny być trudnością dla obsługi takiego sklepu rowerowego. Niejednokrotnie wraz z zakupem roweru w takim sklepie otrzymamy zniżki na posezonowe serwisowanie, co z pewnością jest dużym atutem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *