3 sposoby na zapobieganie infekcjom pochwy każdego dnia

Infekcje intymne i wiążące się z nimi upławy to bardzo drażniący temat, który wywołuje dyskomfort zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. To właśnie z tego powodu bardzo ważne jest zapobieganie takim infekcjom. Przyczyn dolegliwości intymnych może być wiele, począwszy od niewłaściwej higieny, na genetycznych uwarunkowaniach kończąc. W niektórych przypadkach można poprzez odpowiednie działania zmniejszyć ryzyko zachorowania.W tym artykule zajmiemy się problemami kobiet takimi jak infekcje pochwy.

Mogą one wystąpić u ponad połowy populacji kobiet, więc nie są zjawiskiem rzadkim, jednakże ze względu na swój charakter, niechętnie w takiej sytuacji płeć piękna udaje się do lekarza.Żeby ograniczyć możliwość zainfekowania miejsc intymnych kobiety powinny bardzo starannie dbać o higienę. Przede wszystkim istotne jest, ażeby przynajmniej dwa razy dziennie przemywać te okolice bieżącą wodą. W ten sposób unikniemy gromadzenia się bakterii, które doprowadzają do powstawania upławów.

Ponadto, ważny jest sposób przemywania oraz wycierania tych miejsc. Należy pamiętać, żeby mycie, jak również wycieranie ręcznikiem jak i papierem toaletowym zaczynać od przodu i kierować ku tyłowi, co uniemożliwi przeniesieni infekcji od odbytu.

Kobiety powinny pamiętać, że nie należy używać przez długi czas bielizny syntetycznej oraz stringów, które warto zastąpić bawełnianą. Wracając do mycia okolic intymnych warto zaznaczyć, że używanie zwykłych środków do mycia może nie dawać oczekiwanych rezultatów. Istnieją specjalne specyfiki, których pH jest dostosowane do pH pochwy, dzięki czemu uniknąć możemy podrażnień.

W związku z tym, że infekcje pochwy mogą być zaraźliwe, kobiety, które dopadła ta dolegliwość muszą ograniczyć stosunki seksualne ze swoim partnerem. Pomoże to uniknąć przeniesienia infekcji na inną osobę. Zapobieganie zakażeniom nie zawsze pomoże ich uniknąć, dlatego w przypadku, gdy pojawi się jakiekolwiek swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie lub inne nieprawidłowości, należy zgłosić się od razu do lekarza. Im szybciej zaczniemy leczenie, tym szybciej i łatwiej będzie nam się pozbyć infekcji.