Typowe choroby kobiece: nadżerka nabłonka pochwy

Bycie kobietą to ciężka sprawa. Nieraz narażone jesteśmy na różnego rodzaju choroby, schorzenia i zmiany chorobowe. Wiele zmian chorobowych powstaje, ponieważ nie dbamy o siebie bo nie mamy czasu lub nie przywiązujemy wagi  do zdrowia. Poza tym leki hormonalne, jakie przyjmujemy mogą doprowadzić do schorzeń układu płciowego.

Każda kobieta narażona jest na powstanie nadżerki. Jest to zmiana chorobowa jaka może występować na szyjce macicy. Często jest spowodowana różnymi infekcjami narządów płciowych. Każda kobieta, u której wykryto nadżerkę powinna koniecznie poddać się zabiegowi jej usunięcia.

Istnieje wiele metod profilaktyki nadżerki

Jedna z nich jest usunięcie jej przez lekarza poprzez wypalenie lub zamrożenie. Jest to zabieg trwający zaledwie kilka minut,  wykonywany jest bez znieczulenia, ale bywa nieco bolesny. Po jego wykonaniu kobieta musi przyjmować leki oraz stosować czopki dopochwowe.

Nieleczenie nadżerki może doprowadzić do powikłań, dlatego bardzo ważne jest aby nie lekceważyć tego. Każda kobieta, która ma zdiagnozowaną zmianę nabłonka pochwy powinna jak najszybciej zdecydować się na zabieg usunięcia nadżerki.

Czasem kobiety nie wiedząc czym jest nadżerka utożsamiają ją z nowotworem, co oczywiście jest nie słuszne. Nadżerka nie jest groźną chorobą, ale jak już powstanie trzeba ją jak najszybciej wyleczyć, żeby nie doprowadziła do poważniejszych zmian chorobowych. Często kobiety odmawiają badań ginekologicznych, ponieważ wstydzą się lub boją, że wyniki badań wyjdą bardzo źle i zostaną odkryte inne schorzenia, głównie weneryczne. Niemniej przeprowadzenie badań ginekologicznych jest konieczne, ponieważ każda zmiana chorobowa może być początkiem czegoś gorszego.

Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego gdy stwierdzi się u nas istnienie nadżerki, koniecznie musimy poddać się kuracji dzięki której pozbędziemy się jej. Niestety może ona pojawić się ponownie po jakimś czasie dlatego badania ginekologiczne są bardzo ważne. Nie odmawiajmy badań, kiedy tylko mamy okazję wykonujmy je aby potwierdzić nasze zdrowie. Kiedy badania wykryją u nas nadżerkę nie przejmujmy się tym tylko podejmijmy działania aby się jej pozbyć.

Informacje zaczerpnięte ze stron Albothylu.