Kamena Vourla – miasteczko słynące z gorących źródeł

Grecja słynie przede wszystkim z dostępu do mórz, pięknych widoków oraz pysznej kuchni, opartej na smacznych warzywach oraz serach. Jednak warto wybrać się w to miejsce, poszukując atrakcji nieco bardziej nietypowych, niż oblana słońcem piaszczysta plaża. Takim miejscem jest Kamena Vourla, czyli miejscowość, która słynie z gorących źródeł.

Dlaczego warto wybrać się do Kamena Vourla?

Kamena Vourla jest miejscowością  położoną w środkowej części Grecji. Stosunkowo niewielka liczba mieszkańców, znacznie wzrasta, wraz z napływem turystów, którzy od lat odwiedzają to miejsce głównie ze względów leczniczych.

Urocze widoki miasta zapewnia piękna, nieregularna w tym miejscu linia brzegowa. Charakterystycznie zawijający brzeg, na tle wznoszącej się góry, stał się wizytówką tego miejsca. Plaża jest lekko żwirkowa, zaś morze przyciąga piękną, głęboką laguną.

Do Kamena Vourla mogą przyjechać zarówno turyści z dziećmi, jak i starsze osoby, chcące skorzystać z cudownych właściwości źródeł. Jednakże również miłośnicy nieco bardziej rozrywkowego stylu spędzania wakacji, nie będą się tu nudzić.

Wakacje w grecji

Jakie właściwości mają gorące źródła w Kamena Vourla?

Miasto jest kurortem specjalizującym się w hydroterapii czyli metodą leczenia wodą. To jedna z najstarszych, znanych ludzkości kuracji schorzeń różnego rodzaju. Jednak źródła, które wypływają z Kamena Vourla, określa się jako takie, które najlepiej zwalczają rwę kulszową, jak również problemy z zapalenia oskrzeli.

Legenda mówi, że miejsce to emanuje wodą o cudownych właściwościach, ponieważ to właśnie tu Atena zaleciła zażycie kąpieli Herkulesowi, po wykonaniu przez niego 12 prac.

U podnóża wielkiego wodospadu znajduje się sadzawka, w której zbiera się lecznicza woda. Za jej właściwości w największej mierze odpowiedzialna jest siarka w niej zawarta. Ponadto znajdują się w niej liczne minerały, które spadają do wody wraz ze sporych rozmiarów wodospadem. Dodatkowo wysoka temperatura wody sprawia, że kąpiel tego typu może się okazać dla organizmu dość sporym, lecz miłym wysiłkiem fizycznym.

Jakie są hotele w Kamena Vourla?

W centrum Kamena Vorula znajduje się uroczy hotel Delis Grecja. Odrestaurowane w 2014 i 2015 r. pomieszczenia urządzone są w przytulnym stylu, który gwarantuje możliwość pełnego komfortu. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, co jest szczególnie istotne w odniesieniu do klimatu Grecji, gdzie w okresie letnim temperatura sięga powyżej 30 stopni C. Do dyspozycji gości są również telewizor, balkon, lodówka oraz dostęp do WiFi.

Ponadto hotel Delis Grecja oferuje gościom smaczne śniadania, podawane w stołówce. Pozostałe posiłki można zakupić w restauracji, znajdującej się na dole, gdzie serwowane są pyszne dania oraz napoje.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż właściciele hotelu organizują liczne wycieczki, po pobliskich atrakcjach.

Jak widać miejscowość Kamena Vourla urzeka swoim wyjątkowym klimatem, którego trudno jest szukać w innych greckich kurortach. Warto odwiedzić do miejsce i spędzić miłe i pełne komfortu chwile, które oferuje hotel Delis Grecja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *