Ciekawe oferty wycieczek zagranicznych

Biura podróży prześcigają się w przygotowywaniu ciekawych ofert na wycieczki zagraniczne. Z bilbordów i witryn okiennych kuszą nas informacje o wycieczkach objazdowych, wczasach nad gorącym morze, a także oferty last i first minute. Które z nich są najciekawsze? Jakie kierunki są obecnie najpopularniejsze?

Jakie atrakcje oferuje region basenu Morza Śródziemnego?

Region basenu Morza Śródziemnego od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek zagranicznych. Dzieje się tak z uwagi na to, że tereny te oferują przepiękne widoki i możliwość wypoczynku nad ciepłym morzem bez konieczności pokonywania odległych tras. Kolejną zaletą położonych tam krajów jest to, że można tutaj poznać początki naszej kultury, co dla wielu osób jest niesamowitą przygodą. Połączenie malowniczych krajobrazów, historycznych zabytków oraz wybornej, lekkiej kuchni kusi od lat i nadal potrafi zaskoczyć. Do najchętniej odwiedzanych krajów położonych nad Morzem Śródziemnym należą: Grecja, Włochy i Hiszpania.

Dlaczego warto odwiedzić kraje bałkańskie?

Kraje regionu bałkańskiego odkrywane są na nowo. Oferują turystą przepiękne krajobrazy, dobrą bazę turystyczną, wiele atrakcji i niesamowitą mieszankę kultury, historii i tradycji słowiańskiej, zachodnioeuropejskiej, bałkańskiej oraz bliskiego wschodu. Burzliwą historię tego regionu widać praktycznie na każdym kroku, co pozwala przenieść się do innego świata i zapomnieć o codziennych troskach. Dodatkowym atutem jest to, że ośrodki turystyczne położone w tym regionie są o wiele tańsze i bardziej zaciszne niż te położone na najsławniejszych europejskich riwierach, a oferują praktycznie taki sam poziom zarówno jeśli chodzi o obsługę, jak i atrakcje dla turystów.

Co oferuje turystom mroźna północ?

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób będzie to, że coraz bardziej popularnym kierunkiem zagranicznych wycieczek są kraje skandynawskie. Norwegia, Szwecja czy Finlandia, a nawet Islandia kuszą swoim nietypowym klimatem i surową naturą, która występuje tylko w tym regionie. Dodatkowego smaczku dodają tamtejsze legendy i podania, które nadają mistycznej atmosfery miejscom nietkniętym przez rękę człowieka. Dużą atrakcja dla turystów wybierających się do krajów północy są tak zwane białe noce, czyli czas w którym słońce zachodzi jedynie na kilka godzin i przebywając na miejscu mamy wrażenie ciągłego dnia.

Jakie atrakcje czekają na turystów w krajach nadbałtyckich?

Równie dużym zaskoczeniem będzie popularność krajów nadbałtyckich, czyli Litwy, Łotwy i Estonii. Są to kraje, które leżą w niewielkiej odległości od granic Polski (Litwa jest naszym bezpośrednim sąsiadem, z którym łączy nas wielowiekowa, wspólna historia), a tak naprawdę niewiele o nich wiemy. A tutejsza kultura i historia zasługują na poznanie. Kraje te cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród osób uwielbiających wyprawy trekkingowe oraz wycieczki objazdowe (łączące możliwość zwiedzenia wielu miejsc w stosunkowo niewielkim czasie), a także organizowane przez biura turystyczne lub grupy znajomych spływy kajakowe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *