All inclusive – kto jeszcze korzysta

Oferta All inclusive to jedna z opcji proponowanych przez hotele zagraniczne. Najczęściej korzystają z niej osoby, które wybierają się do słonecznej Grecji lub innych krajów, gdzie można leniwie wypoczywać na słonecznych plażach. Co daje tego rodzaju oferta i czy faktycznie warto z niej korzystać? Oto kilka przykładów miejsc, w których z pewnością oferta All inclusive będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Jakie rodzaje oferty All inclusive oferują hotele zagraniczne?

Pojęcie All inclusive to ogólna nazwa na ofertę pełnego wyżywienia w hotelach położonych w najpopularniejszych kurortach zagranicznych. Ogólnie oznacza ono pełne wyżywienie i możliwość korzystania z napojów na miejscu – nie trzeba za wymienione rzeczy dodatkowo płacić. W ramach All inclusive jedzenie dostępne jest najczęściej w formie bufetu szwedzkiego w hotelowej restauracji.

W ramach All inclusive wyróżnia się kilka opcji. Podstawową jest wyżej wspomniana główna All inclusive, która obejmuje bufet szwedzki, napoje, open bar oraz przewidziane w ramach oferty atrakcje hotelowe. Bardziej rozwinięta jest oferta Ultra All inclusive, w ramach której można dodatkowo liczyć na obsługę kelnerską oraz room service. Dla najbardziej wymagających klientów przeznaczona jest oferta Total All inclusive, oferująca możliwość korzystania dosłownie ze wszystkiego bez dodatkowych opłat.

 

W jakich miejscach warto korzystać z oferty All inclusive?

Ofertami All inclusive kuszą przede wszystkim hotele położone w kurortach położonych nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Przykładem może tutaj być chociażby hotel Dellis położony w malowniczej miejscowości Kamena Vourla w Grecji. Miejscowość ta jest jednym z najchętniej wybieranych greckich kurortów położonych w kontynentalnej części tego kraju.

Miejsce to wybierają dwa rodzaje turystów – osoby chcące wypocząć w spokoju przez dwa tygodnie na plaży, a także pasjonaci wycieczek fakultatywnych. Z uwagi na swoje położenie Kamena Vourla stanowi doskonałe miejsce na bazę wypadkową do zwiedzania północnej części Grecji, a także atrakcji położonych na Półwyspie Peloponeskim.

 

W jakich okolicznościach najlepiej zdecydować się na ofertę All inclusive?

Oferta All inclusive jest dedykowana przede wszystkim osobom, które zamierzają w spokoju spędzić cały urlop w jednym miejscu. Chcą przede wszystkim relaksować się na plaży i korzystać z miejscowych atrakcji. All inclusive to także dobra propozycja dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Wykupując taką opcję, nie muszą martwić się o samodzielne zapewnienie posiłków po powrocie z plaży czy po wizycie na basenie. W przypadku podróżowania z małymi dziećmi, warto wcześniej dowiedzieć się czy hotel oferuje również menu dziecięce.

 

Kiedy opcja All inclusive nie jest dobrym rozwiązaniem?

Z opcji All inclusive można zrezygnować wtedy, kiedy urlop planuje się spędzić na zwiedzaniu. Wtedy oferta pełnego wyżywienia będzie niejako ograniczała nasze możliwości wyjazdów. Szczególnie jeżeli jedzenie w hotelu wydawane jest o określonych godzinach. W takim przypadku warto zdecydować się na wykupienie w hotelu jedynie opcji śniadań lub obiadokolacji, bądź w całości zapewnić sobie wyżywienie we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *