Wakacje z rodziną w Bułgarii – jaki kierunek wybrać

Wycieczka zagraniczna

Coraz częściej Polacy decydują się na wyjazdy zagraniczne na wakacje z małymi dziećmi. Jednak dużym dylematem jest to, jaki kraj wybrać na wakacje z bardzo małym dzieckiem – do 5-6 lat. Obecnie jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez rodziny z małymi dziećmi jest Bułgaria. Sprawdź dlaczego.

Dlaczego na rodzinne wakacje wybrać się do Bułgarii?

Bułgaria jako kraj turystyczny w ostatnich 20 latach ponownie przeżywa boom turystyczny. Jest wybierana chętnie zarówno przez osoby podróżujące samodzielnie, jak i rodziny z dziećmi. To właśnie rodzice małych dzieci często decydują się na wybranie Bułgarii jako miejsca pierwszych zagranicznych wakacji swojego dziecka. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że:

podróż trwa bardzo krótko – lot z Polski do Bułgarii trwa około 2 godzin. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie się wybieramy i skąd wylatujemy. Trzeba pamiętać, że czas podróży do miejsca docelowego może być nieco dłuższy, jeżeli korzystamy z tanich linii lotniczych, których lotniska są nieco oddalone od głównych miejscowości turystycznych;

piękne plaże – plaże Bułgarii zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w Europie. Są czyste, a piasek jest tutaj jasny. Plaże w większości przypadków są piaszczyste, co sprzyja wesołym harcom nad wodą. Dodatkowym atutem jest też to, że tutejsze wody są dość spokojne, dzięki czemu możliwa jest nauka pływania, a dorośli mogą spokojnie podziwiać podwodne życie Morza Czarnego;

niewielkie koszty wycieczki – często wycieczki do Bułgarii są o wiele tańsze niż pobyt w innych krajach, w tym nad naszym Bałtykiem. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się na wakacje za granicą;

wiele rodzinnych atrakcji – na całym wybrzeżu, ale i w większych miastach położonych w głąb kraju znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin – między innymi Aquaparki, zoo i wiele innych;

wspaniała pogoda – wybrzeże Bułgarskie w okresie letnim należy do najbardziej słonecznych w regionie – od czerwca do września występują tutaj sporadyczne opady, a średnia temperatura powietrza to ok. 27 stopni w ciągu dnia.

Bułgaria z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wybierając się na wczasy z dziećmi, szczególnie tymi mniejszymi warto zaplanować czas tak, aby było jak najwięcej atrakcji dla nich. Oczywiście dla maluchów największą przyjemnością będzie możliwość radosnego pluskania się w ciepłych wodach Morza Czarnego. Jako kurorty najbardziej polecane dla rodzin z dziećmi wymienia się Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Pamiętać jednak trzeba, że są to jedne z najpopularniejszych bułgarskich kurortów i latem jest tu tłoczno. Jeżeli zależy nam na bardziej spokojnym miejscu, lepiej wybrać mniejsze miejscowości położone bardziej na południe.

Jednak pobyt w Bułgarii to nie tylko zabawa na plaży. Dla najmłodszych turystów niezapomnianą przygodą będzie wizyta w Parku Nadmorskim, którym jedną z atrakcji jest duże delfinarium, gdzie regularnie odbywają się pokazy tych niesamowitych zwierząt.

Jeżeli mamy chwilę i chcemy pokazać dzieciom coś więcej, a także sami skorzystać z możliwości zobaczenia zabytków Bułgarii, to warto wybrać się do Warny. Na dorosłych czeka tutaj mnóstwo zabytków z okresu rzymskiego i bizantyjskiego, a dzieci mogą odwiedzić Muzeum Kukiełek, gdzie znajduje się zbiór ponad 100 najróżniejszych lalek i kukiełek.

Dla nieco starszych dzieci ciekawym miejscem będzie z pewnością niewielka wioska Etyr. Jest to miejsce, gdzie znajduje się skansen, w którym odbywają się interesujące pokazy, w których udział mogą wziąć turyści, w tym ci najmłodsi. Można np. samodzielnie ulepić garnki z gliny lub też skosztować dawnych potraw.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*