Kiedy najlepiej jechać na wczasy?

Grecja wakacje

Kiedy najlepiej jechać na wakacje – takie pytanie zadaje sobie każda osoba planująca dłuższy wyjazd, niezależnie od tego, czy wybiera się nad Morze Bałtyckie, czy też chce opalać się na wyspie Korfu lub na Malediwach. Na tak postawione pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, gdyż każdy kraj charakteryzuje się specyficznym klimatem i warunkami pogodowymi. Dlatego zanim zdecydujemy się na wczasy w konkretnym miejscu, warto chociażby przestudiować prognozę długoterminową dla danego regionu.

Kiedy najlepiej wykupić wczasy w Grecji?

Grecja to jeden z krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Dzieje się tak z uwagi na to, że jest to miejsce o wielowiekowej historii, niesamowitej kulturze i tradycji. Tutejsze plaże kuszą malowniczymi widokami oraz dają możliwość bezpiecznego i komfortowego wypoczynku rodzinom z dziećmi. Do Grecji warto wybrać się w okresie wiosennym lub jesiennym, w miesiącach kwiecień – maj lub wrzesień – październik. Jest to pora, kiedy przyjemnie będzie odpoczywać na plaży i zwiedzać, gdyż temperatury powietrza nie sięgają jeszcze maksymalnych wartości. Wiele osób poleca właśnie jesienne wyjazdy do Grecji z uwagi na to, że temperatura powietrza waha się od 25 do 30 stopni, a niebo pozostaje bezchmurne. Jesienne wczasy w Grecji mają jeszcze jedną zaletę. Grecja wakacjeW tym czasie nie ma tutaj już tak wielu turystów jak w pełnym sezonie, dzięki czemu na plażach i w miejscach największych atrakcji turystycznych nie ma dużego obłożenia. Co jest istotne dla wielu osób, w tym czasie wiele hoteli czy kawiarni zaczyna obniżać ceny swoich usług.

Podobna pora polecana jest osobom, które chcą wykupić wczasy w innych krajach położonych nad Morzem Śródziemnym, a także w regionie Morza Czarnego.

Kiedy najlepiej jechać na wczasy do Egiptu i innych ciepłych krajów?

Kraje nazywane potocznie ciepłymi czy egzotycznymi, charakteryzują się wysokimi temperaturami przez cały rok. Mieszkańcy klimatu umiarkowanego, w tym Polacy, nie są przyzwyczajeni do tak ekstremalnych warunków, dlatego zaleca się, aby planować wczasy w rajach takich jak Egipt, Tajlandia czy Malediwy w czasie, gdy w naszym kraju panuje zima. Najlepszymi miesiącami na wakacje w tych krajach są: luty, marzec, a także listopad i grudzień. Temperatury są tam wówczas bardziej „europejskie” i pozwalają na wypoczynek na plaży oraz komfortowe zwiedzanie miejscowych zabytków.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*